Co brać pod uwagę kupując prezent na I Komunię Św.?

Kiedy w rodzinie zbliża się kolejna I Komunia Św., wiele osób ma problem z tym, co kupić z tej okazji danemu dziecku. Wciąż wielu osobom w pierwszej kolejności przychodzą na myśl różne dewocjonalia, w tym różaniec komunijny.

Czym kierować się przy szukaniu różańca?

Trzeba pamiętać, że różaniec ma przede wszystkim wymiar i znaczenie religijne. Co to oznacza? Że jego najważniejszą fizyczną cechą powinna być wytrzymałość i dobra jakość wykonania.

Jednak nie ma nic złego w tym, że ktoś będzie szukał jakiegoś nietypowego, niecodziennego wzoru.

W sklepach z dewocjonaliami można dziś kupić różańce już za kilkanaście złotych. Trudno nawet tym najtańszym odmówić pewnej estetyki wykonania, jednak czy są one wytrzymałe na tyle, aby służyć dzisiejszemu 10-latkowi przez całe życie i tak samo długo przypominać o dniu I Komunii Św.? Wiele osób przekonało się, że nie w oparciu o własny różaniec komunijny.

Różaniec może być i dobrej jakości i ładny

Dzień I Komunii Św. jest okazją szczególną. Nic więc dziwnego, że wg wielu osób warto ten dzień upamiętnić pięknymi przedmiotami, także tymi typowo religijnymi. Nie ma w tym nic dziwnego, ani złego.

Bardziej oryginalne pod względem wyglądu różańce można dziś dość łatwo znaleźć – właściwie kupującego ogranicza tu jedynie jego poczucie estetyki oraz kwota, jaką ma zamiar przeznaczyć na ten konkretny prezent. Dzięki poświęconemu na poszukiwania różańca czasowi, dziecko może dostać piękny prezent, który będzie mu przypominał przez całe życie dzień jego I Komunii.