Co trzeba mieć podczas wizyty księdza po kolędzie?

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z wieloma różnymi rzeczami. Można je kojarzyć zarówno z choinką i ciekawymi ozdobami, jak i atrakcyjnymi prezentami. Dorośli ludzie pełni wiary zazwyczaj jednak kojarzą je z wizytami w kościele i modlitwami oraz duchowym przeżyciem. A zaraz po nich często następują wizyty duszpasterskie.

Choć nie ma specjalnych wymagań co do tego, że do wizyty księdza po kolędzie trzeba się specjalnie przygotowywać, to istnieje grupa rzeczy, które warto w tym okresie mieć u siebie w domu. Na początek dobrze jest się dowiedzieć, kiedy możemy się księdza spodziewać, aby zagospodarować sobie wolny czas. Następnie musimy przygotować wnętrze na jego przyjęcie.

Przygotowanie rodziny

Bardzo istotne jest, aby na wizytę księdza była przede wszystkim przygotowana rodzina. Oznacza to, że powinni się stawić podczas wizyty wszyscy mieszkańcy danego domu, bo wtedy zdobywa się dla nich błogosławieństwo. Dzieci mogą w tym czasie pochwalić się zeszytami z religii albo innymi pamiątkami, na przykład z wyjazdów do znanych sanktuariów i miejsc pielgrzymek.

Specjalne akcesoria

Do wizyty duszpasterskiej niezbędne są również odpowiednie akcesoria. Na białym obrusie stawiamy krzyż, a także kładziemy kropidło oraz naczynie z wodą święconą. Do tego niezbędne są również świeczki. Jeśli nie wiemy, co skompletować, możemy zdecydować się po prostu na komplety kolędowe, które dostępne są w sklepach z dewocjonaliami i wykonane z rozmaitych materiałów.

Dodaj komentarz