Dewocjonalia dla dzieci pierwszokomunijnych

Przystąpienie do pierwszej komunii świętej to wyjątkowy moment w życiu każdego dziecka. Dla rodziców jest to wyzwanie związane ze stresem i radością jednocześnie. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie dewocjonalia wcześniej, zaplanować ich zakup tak, aby ten problem nie zakłócał przebiegu pierwszej komunii naszego dziecka

Obrazek Matki Boskiej pamiątką na pierwszą komunię świętą

Rodzice chrzestni często zastanawiają się jaki prezent podarować dziecku na pierwszą komunię świętą. Oprócz przyziemnych prezentów warto obdarzyć dziecko obrazkiem Matki Boskiej, aby pamiętało, kto nad nim codziennie czuwa. Jest to wspaniały, osobisty prezent, który wspomoże rozwój duchowy dziecka przystępującego do pierwszej komunii świętej.

Dewocjonalia na każdą okazję

W internecie można znaleźć strony internetowe, gdzie można zakupić dewocjonalia na wszystkie okazje. Oferta jest bardzo szeroka i na pewno każdy ojciec i matka chrzestna znajdą odpowiedni prezent. Do dyspozycji znajdziemy figurki świętych, obrazek Matki Boskiej, wszelkiego rodzaju medaliki i krzyżyki do zawieszenia na szyję. Ważnym jest wybranie elementu osobistego. Pomaga to dziecku jednoczyć się z Bogiem. Może ono codziennie nosić ze sobą wizerunek Matki Boskiej i modlić się do niej w każdej chwili.

Obrazek Matki Boskiej jako dodatek do książeczki komunijnej

Podarowując dziecku książeczkę pierwszokomunijną warto dołożyć do niej wspomniany obrazek. Na nim możemy napisać dedykację, która będzie wspaniałym uzupełnieniem całości.