Jak wybrać modlitewnik?

W świadomości osób, które nigdy nie wierzyły zbyt mocno w Boga, rozmaite książeczki z modlitwami są w zasadzie różne tylko pod względem wyglądu, a niekoniecznie w zakresie zawartych w nich treści. Tymczasem warto wiedzieć, że takie książeczki można indywidualnie dostosować do własnych potrzeb, decydując się na wybór takich modlitw, które w danej chwili są dla nas najistotniejsze z punktu widzenia osobistych zdarzeń.

Z tego też powodu rozmaite modlitewniki są dostępne w sklepach z dewocjonaliami, aby osoby wierzące mogły wybrać ten zestaw modlitw, który jest dla nich najistotniejszy i który chcą kierować do Boga poprzez osobistą z nim rozmowę. Warto zatem zawsze przeanalizować, jakie modlitwy zawiera dana książeczka oraz czemu są one dedykowane, zanim zdecydujemy się na jej ostateczny wybór.

Dla dzieci

Dzieci powinny mieć własne książeczki z modlitwami – takimi, które łatwiej im będzie zapamiętać, ale również i pojąć. Bardzo istotne jest, aby modlitwa obejmowała aspekty, które dla modlącego się są zrozumiałe i jasne.

Prezent z miejsca kultu

Niekiedy modlitwy zapisane w formie książeczek spotkać można jako pamiątki z miejsca kultu. Będą to np. modlitwy fatimskie czy inne, które rozprowadzane są w danych miejscach. Niestety często będą one po angielsku.

Dodaj komentarz