Jaki wybrać różaniec do modlitwy?

Wielu z nas jest przynajmniej zadeklarowanymi katolikami i szczególnie w trudnych okresach dla nas, zwracamy się do Opatrzności z prośbą o to, by wysłuchała nasze modlitwy. Oczywiście, Kościół daje wiele narzędzi do tego, jak uzdrowić swoją duszę, takich jak przyjęcie komunii poprzedzona szczerą spowiedzią, jak również m.in. modlitwę różańcową. Na rynku obecnie można spotkać wiele różańców. Pojawia się pytanie, który z nich będzie najlepszy i czym się różnią? Zapraszamy do naszego artykułu.

Drewniany różaniec

Jest to bardzo często spotykany różaniec, szczególnie coraz więcej młodych posiada go czy to w portfelu, czy też w kieszeni. Drewno daje dużo możliwości w postaci mniejszych różańców, czy też tych większych, które często można spotkać przywieszone do habitów księży. Drewno zawsze jest materiałem eleganckim i choć kojarzy się z surowością, to jednak nie umniejsza modlitwy i taki różaniec wygląda bardzo estetycznie.

Różaniec na palec

Różaniec w formie pierścionka to stosunkowo świeży produkt, który od paru jest chętnie zakładany, podobnie jak w przypadku drewnianego różańca, szczególnie przez młodych. Jeden dziesiątek różańca na takim palcu daje możliwość modlitwy, zarówno podczas podróży do pracy, jak i w niej.

Srebrny różaniec z kamieniem

Przy zakupie różańca wiele osób stara się kierować przede wszystkim estetyką różańca i nie ma co się dziwić – jest to bardzo spersonalizowany przedmiot. Srebrny różaniec z kamieniem to świetny prezent dla rodziców, jak też dla kobiet, które wielką czcią otaczają Matkę Bożą, a zarazem chcą jej oddać swoją cześć w jak najbardziej godny sposób. Srebrny różaniec z kamieniem można zabrać ze sobą wszędzie i można go zawiesić czy to w pokoju, czy też w samochodzie.