Margaretka

Modlitwa za kapłanów jest według wielu wiernych jedną z najważniejszych modlitw. Jan Maria Vianney powiedział kiedyś, że nie ma złych kapłanów, tylko tacy, za których za mało się modli. Z tego powodu coraz więcej wiernych wznosi swe modlitwy za swoich kapłanów.

Margaretka – modlitwa za kapłana

Margaretka modlitwa za kapłana, która odbywa się w szczególnej formie. Postać modlitwy przypomina kwiat margaretki, ponieważ księdza, za którego się modli, otaczają modlitwy siedmiu osób. Margaretkę może stworzyć każdy z nas. Takie koło modlitewne przypomina nieco koło różańcowe, ale jest zdecydowanie mniej formalne. Każda margaretka może modlić się za jednego kapłana, zarówno za jego życia, jak i po jego śmierci. Każda osoba należąca do margaretki wybiera sobie jeden dzień tygodnia, w którym modli się za kapłana. Kiedy wszyscy odmówią modlitwę, wówczas margaretka jest wypełniona.

Czy można należeć do jednej niż jednej margaretki?

Każdy, kto ma taką ochotę lub ma taką potrzebę może należeć do więcej niż jednej margaretki, ale nie więcej niż do siedmiu. W takiej sytuacji osoba modli się za siedmiu kapłanów, w każdym dniu za innego. Modlitwa za kapłanów jest niezwykle istotna, pozwala ona na wytrwanie w postanowieniach i ślubach. We współczesnym świcie na kapłanów czeka wiele pokus i zwątpień. Wsparcie modlitewne jest dla nich wielką pomocą. Kapłani również mogą należeć do margaretki, ale wówczas modlą się za innego kapłana.