Pulpity pod mszał – rodzaje i funkcje

Każda Msza Święta złożona jest z kilku elementów. Jednym z nich jest czytanie fragmentu Pisma Św., co każdy duchowny może zrobić, korzystając z mszału.

Podczas całej czynności bardzo istotny jest komfort oraz wygoda, szczególnie, jeśli Msza odbywa się z powodu ważnego święta. Dlatego też pulpit, czyli wykonany z odpowiedniego materiału podstawka pod mszał oraz księgi liturgiczne, jest niezbędny podczas całej ceremonii. Przydaje się on podczas każdej liturgii Mszy Św., umożliwiając czytanie wiernym Ewangelii oraz innych fragmentów z Biblii.

Pulpity mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub z drewna. W zależności od swoich potrzeb, można wybrać pulpit o małych lub dużych rozmiarach, grawerowany, złocony lub ascetyczny, pozbawiony wszelkich ozdób. Ze względu na wysoką jakość wykonania, każdy z nich będzie dobrze prezentował się w rozmaitych miejscach. W samym kościele idealnie sprawdzą się pulpity złote, które będą pięknie współgrały z wnętrzem niejednego budynku.

Co więcej, tego rodzaju artykuły liturgiczne mogą nam się przydać także podczas wyjazdów, pieszych pielgrzymek, a nawet podczas kolonii. W takich sytuacjach przyda nam się szczególnie mały, przenośny, wykonany z pleksi pulpit, który bezproblemowo, w każdych okolicznościach można uregulować. Natomiast pulpit drewniany może idealnie sprawdzić się jako podstawka pod nuty muzyków z kościelnego chóru lub zespołu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz