Rózaniec – dlaczego warto się nim modlić?

Na polskich drogach można zobaczyć wiele pojazdów, na których lusterkach można zobaczyć różańce. Jest to jeden z dowodów na wiarę katolicką i oddanie swojej woli Opatrzności Bożej. Również w naszych domach wiele osób zarówno rano, jak i wieczorem modli się do Pana Boga i Maryi, by oddać im należną cześć. Jedną z form modlitwy jest różaniec. W naszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się temu, dlaczego warto modlić się na różańcu. Zapraszamy!

Przebłaganie za grzechy

Różaniec jest poważną bronią w walce z naszymi pokusami, które dotyczą nas i atakują każdego dnia. Niestety, często im ulegamy i jest nam z tego powodu bardzo wstyd i szukamy wsparcia zarówno fizycznego, jak i duchowego w konfesjonale. Wyspowiadanie się ze swoich grzechów z pewnością da ukojenie ale warto modlić się na różańcu, by przebłagać Maryi za swoje grzechy. Można spotkać wiele rodzajów różańców jak różaniec ze sznurka, różaniec drewniany, na palec czy też z kamieni szlachetnych, jednak zawsze najbardziej istotna jest intencja oraz prawdziwa skrucha za haniebne czyny. 

Modlitwa za bliskich

W to, że warto się modlić za każdego chyba nie wątpi nikt. Nie dość, że zawsze jest okazja do modlitwy za naszą rodzinę, bliskich czy kraj, to można też modlić się za tych, których już nie ma z nami na tym świecie. Nie mamy świadomości jaki jest ich los – czy znajdują się w piekle, czy też w niebie. Wystarczy jedna dziesiątka różańca dziennie, by zmienić swoje oraz innych życie. Na pewno warto namawiać innych do tego, by modlili się w taki sposób.