Walka w imię sprawiedliwości

Bez wątpienia wśród świętych to właśnie Michał cieszy się szczególną pozycją i sporym uznaniem. Jest patronem chociażby żołnierzy i policjantów, a także opiekuje się pielgrzymami.

Figurka św. Michał Archanioł

Biblijny archanioł Michał uważany jest za symbol walki dobra ze złem, kojarzony jest z walką w imię sprawiedliwości. Nic zatem dziwnego, że jest on utożsamiany z żołnierzami i policjantami, a dodatkowo jest opiekunem pielgrzymów i małych dzieci. Archanioł jest jednocześnie dawną cierpliwości oraz szczęścia. Wszystko to sprawia, że każda osoba wierząca powinna mieć jego podobiznę w swoim domu.

Wybór figurek

Figurki św. Michał dostępne są w sprzedaży w dobrze wyposażonych sklepach z dewocjonaliami. Są one dostępne w różnych rozmiarach i formach. Dominują przede wszystkim większe, kilkunastocentymetrowe podobizny. Zwykle święty Michał dzierży miecz, ponieważ to właśnie z tym orężem jest on kojarzony. W ofercie można znaleźć również mniejsze, odlewane z metalu podobizny, które również pięknie się prezentują.

Pozostań pod opieką

Figurka św. Michał

Kupno i rozstawianie figurek świętych w domu, pracy czy nawet samochodzie jest czymś naturalnym. Każdy bowiem chce, żeby określony święty nad nim czuwał i opiekował się nim w trudnych chwilach. Figurki św. Michała doskonale nadają się do umieszczenia w domu – chociażby dlatego, że jest on patronem walki w imię sprawiedliwości i prawa, co powinno być istotne dla każdego z nas. Opieka archanioła Michała jest więc czymś niezwykle pożądanym.

Dodaj komentarz