Wybierz figurkę Matki Boskiej, do której chcesz się modlić

Matka Boska jako niezwykła figurka

Matka Boska jest Matką wszystkich ludzi. Jej serce jest otwarte na różne zanoszone do niej prośby, modli się w intencji swoich wiernych. Otacza swe dzieci opieką i rodzicielską miłością, a ze względu na niepokalane poczęcie ma szczególną więź z Bogiem. Zawierzając swoje prośby Maryi, możemy modlić się do jej wizerunku. Figurka Matki Boskiej to piękny symbol Jej postaci, poświęcona może przynieść wiele błogosławieństw.

Figury z miejsc, w których Matka Boska się objawiła

Wybierając podobiznę Maryi związaną z miejscem jej objawień możemy szczególnie wzmocnić pewne intencje. Dla modlących się o zdrowie dla siebie lub członków rodziny szczególnie ważne będą sylwetki Matki Boskiej z Fatimy lub Lourdes. W Fatimie Maryja objawiła się trójce pastuszków przekazując im jednocześnie trzy tajemnice. Najczęściej przedstawiana jest w białych szatach, z różańcem w dłoniach, niejednokrotnie w koronie na głowie.

Udokumentowaną historię cudów i uzdrowień posiada grota Massabielle w pobliżu miejscowości Lourdes. To tam 14-letniej dziewczynce objawiła się wiele razy Matka Boska. W trakcie tych uzdrowień w jaskini pojawiło się źródło wody. Obmycie się tą wodą powoduje uzdrowienia, z których aż 69 Kościół uznał za cud. Wygląd figurki Matki Boskiej z Lourdes jest zbliżony do Matki Boskiej Fatimskiej, z tą różnicą, że biała szata posiada niebieskie elementy. Więcej figurek można zobaczyć na stronie sklepu meritohurt.pl

Figury Matki Boskiej Niepokalanej i Serca Matki

Matka Boska Niepokalana i Serce Matki przedstawiane są zazwyczaj przedstawiane w niebieskich szatach. Ukazują Maryję, która dzięki niepokalanemu poczęciu była wolna od grzechu pierworodnego i nawiązała z Bogiem szczególną bliskość. Dzięki temu modli się za wszystkich wiernych proszących o jej wstawiennictwo. Figury z Sercem Matki promienieją miłością, którą Matka Boska obdarza wszystkie dzieci Boże.

Dodaj komentarz