Pamiątka od rodziców chrzestnych

Przygotowanie się do roli bycia matką lub ojcem chrzestnym to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Decydując się na pomoc w wychowywaniu dziecka w duchu wiary to również pomoc dla rodziców. Podarowanie dziecku odpowiedniej pamiątki, która przypomni o duchowym wymiarze całej uroczystości to jedno z wyzwań, przed którym stają rodzice chrzestni.

Pamiątka Chrztu od rodziców chrzestnych

Rodzice chrzestni przygotowują przed uroczystością nie tylko świecę oraz białą szatkę, lecz również pamiątki, które pozostaną u dziecka na dalsze lata życia. Jednym z najlepszych upominków, może być złoty lub srebrny ryngraf z odpowiednim grawerem. Ryngrafy są bardzo chętnie wybierane, ponieważ stanowią niewielką i jednocześnie praktyczną pamiątkę. Medalik można zawiesić na łańcuszku, który dziecko będzie mogło nosić każdego dnia. Ryngrafy czasem również stanowią ozdobę pokoiku dziecięcego, zwłaszcza w pierwszych latach życia małego człowieka.

Dlaczego ryngrafy to najlepsze pamiątki?

Chrzest Święty bardzo często upamiętniany jest w postaci personalizowanych grafik i obrazków świętych. Tego typu pamiątkę, można na przykład zawiesić u dziecka na ścianie. Ryngrafy również mogą zawisnąć nad główką dziecka w jego pokoiku. Jednakże w późniejszym czasie stają się nieodłącznym elementem codziennego ubioru. Delikatny łańcuszek z niewielkim medalikiem mogą znajdować się pod ubraniami i nie rzucać się w oczy oraz nie stanowić przeszkody w codziennych aktywnościach.