Jakie znaczenie dla katolików ma obraz Świętej Rodziny?

obraz świętej rodziny w Kościele

W wierze chrześcijańskiej obrazy i symbole religijne mają ogromne znaczenie. Nie tylko przypominają o stałej obecności Boga i stanowią przedmiot kultu, ale nierzadko również przekazują ważne wartości dla osób, które w swoim życiu potrzebują wewnętrznego wsparcia.

Obraz Świętej Rodziny dla rodzin i par starających się o dzieci

Łatwo można się domyślić, że obraz Świętej Rodziny – https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/sw-rodzina.html największe znaczenie ma właśnie dla rodzin. Symbol ten przypomina, jak ważna jest rodzina, zwłaszcza ta najbliższa i pielęgnowanie więzi pomiędzy poszczególnymi jej członkami. Pomaga w trudnych okresach i odgrywa dużą rolę w łagodzeniu rodzinnych konfliktów. Obraz przedstawiający Świętą Rodzinę bardzo ważny jest również dla par starających się o dzieci. Utwierdza ich w słuszności decyzji i wspiera w chwilach wątpliwości, a także dodaje dalszych sił do starania się o dziecko. Warto więc wiedzieć, że obraz ten jest niezwykle ważny dla par na różnych etapach macierzyństwa – na jego początku, końcu lub w trakcie. Wychowanie dzieci zawsze jest wyzwaniem, a obecność Boga może w dużym stopniu to ułatwić.

Symbol w zakonach i domach dziecka

Obraz przedstawiający Świętą Rodzinę często można znaleźć również w domach dziecka, prowadzonych przez zakonników. Wówczas Święta Rodzina ma czuwać nad dziećmi i wspierać je w czasie poszukiwania kochającej rodziny. Wsparcie Chrystusa i Matki Bożej dodaje dzieciom nadziei, nawet kiedy zaczynają wątpić, że kiedykolwiek uda im się odnaleźć kochający dom. Tego typu wsparcie jest bardzo ważne w trudnych chwilach, przez co siostry zakonne wieszają obrazy Świętej Rodziny w ośrodkach adopcyjnych, tak aby przypominać dzieciom, że wbrew pozorom nie są same. W świeckich domach dziecka ten symbol również niekiedy się pojawia, jednak o wiele rzadziej niż w tych utworzonych z inicjatywy zakonników.

Dodaj komentarz