Co nam dają dewocjonalia?

Każdy chrześcijanin wie co oznaczają dewocjonalia. W sklepikach z tego rodzaju asortymentem spotykamy medaliki, różańce, figurki świętych, obrazki, pojemniki na wodę święconą, świece, wyposażenie kościoła i ubiory dla księży i ministrantów. Z pielgrzymek przywozimy prezenty, zakupione w sklepach z dewocjonaliami a i bardzo często tam właśnie kupujemy okolicznościowe upominki na chrzest lub pierwszą komunię.

Wiara

Nasza wiara jest ogromna, dlatego bardzo często korzystamy z różnego rodzaju pomocy. Kupujemy różańce, pisma święte, medaliki, figurki, brewiarze. Asortyment sklepów z dewocjonaliami jest ogromny, bardzo często święcimy zakupione przedmioty i otaczamy je jak największym kultem. Osobnym działem są świece kościelne, które także bez problemu są dostępne w sklepach z dewocjonaliami. To tam znajdziemy świecę paschalną, której żywot w kościele zaczyna się zawsze podczas wigilii paschalnej.

Paschał

Najważniejszą świecą jest wspomniany wcześniej paschał zobacz na https://www.meritohurt.pl/swiece/paschaly.html . Tego rodzaju świeca towarzyszy w wielu liturgiach od okresu wielkanocnego. Jest ona zawsze obecna podczas chrztów, ślubów czy pogrzebów.
Obok paschału ogromną popularnością cieszą się również i inne świece kościelne, które różnią się między sobą kolorami, aplikacjami i materiałem, z którego są wykonane. Dewocjonalia to bardzo ogromne pojęcie, pod którym kryją się pamiątki i przedmioty kościelne.
Sklepy z tego rodzaju asortymentem można znaleźć we wszystkich miejscach kultu religii.