Jaką świecę wybrać do chrztu

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie dla młodego człowieka, który właśnie od tego momentu staje się pełnoprawnym katolikiem. Przyznać jednak śmiało trzeba, że ze względu na wiek dziecka, jest to wydarzenie, które przeżywają głównie rodzice i najbliżsi. To dlatego warto zadbać o dobrą oprawę uroczystości, aby mieć co wspominać, a cały chrzest przebiegł bez żadnych zakłóceń. To właśnie dlatego warto zorientować się wcześniej jak przygotować się do chrztu i jakie akcesoria będą koniecznie niezbędne. Jednym z takich akcesoriów, z całą pewnością jest świeca do chrztu. Jest to element, którego pod żadnym pozorem nie może zabraknąć w tym wyjątkowym dniu! Tylko jaką świecę wybrać i gdzie ją kupić? Na całe szczęście nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić.

Jaka świeca do chrztu będzie strzałem w dziesiątkę?

Z całą pewnością najlepiej sprawdzi się czysta klasyka, a więc biała, długa i dość wąska świeca. Coraz częściej świece te są dodatkowo zdobione, co oczywiście stanowi doskonałą pamiątkę na przyszłość. Można na przykład dodać do swojej świecy imiona dziecka lub fragment modlitwy opatrzony datą chrztu. Dzięki temu zawsze będzie co wspominać po latach.

Gdzie kupuje się świece do chrztu?

Na całe szczęście w takie świece zaopatrzyć można się w każdym sklepie z dewocjonaliami, a więc w tym przypadku nie powinno być żadnych problemów. Zawsze można też spytać bezpośrednio w kościele.

Dodaj komentarz