Jakie świece wybrać?

Świece mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też wybranie najlepszego produktu może okazać się dość trudnym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie świece są najlepsze i po które produkty warto sięgnąć w pierwszej kolejności.

Naturalne świece z wosku pszczelego

Wosk pszczeli, jak powszechnie wiadomo jest produktem, który jest w 100% naturalny i bezpieczny. Wosk pszczeli wytwarzany jest przez pszczoły od 10-18 dni w gruczołach woskowych, które zastygają na specjalnych lustrach woskowych w postaci niewielkich łusek. Warto wspomnieć również i o tym, że wosk może być pozyskiwany przez pszczelarzy na bardzo różny sposób. W dzisiejszych czasach najczęściej pozyskuje go się jednak poprzez przetapianie plastrów pszczelich. Pszczelarze korzystają z wielu nowoczesnych urządzeń, takich jak np. wytwornice pary, czy specjalne topiarki słoneczne.

Najlepsze świece na rynku

świeca z wosku pszczelegoWosk pszczeli jest w chwili obecnej zdecydowanie najbezpieczniejszym materiałem do produkcji świec. Świece z wosku pszczelego są zdecydowanie droższe od konkurencyjnych produktów, ale należy pamiętać także i o tym, że palą się aż 3 razy dłużej (w porównaniu z świecami parafinowymi). Świece z wosku pszczelego posiadają także bardzo wiele właściwości leczniczych, które biją na głowę praktycznie wszystkie sztuczne produkty, które dostępne są na naszym rynku. Warto zainwestować nieco więcej pieniędzy, aby kupić świece od pszczelarza, ponieważ inwestycja ta bardzo szybko nam się zwróci.

Dodaj komentarz