Postacie i wydarzenia przedstawiane na obrazach religijnych

Każdy obraz o tematyce religijnej jest efektowną dekoracją ścian w wielu miejscach, gdzie hołduje się kult postaci Świętych oraz  Błogosławionych. Dzieła te odwzorowują słynne portrety istotnych postaci z życia religijnego.

 

Gdzie można spotkać święte obrazy?

 

Obrazy ze świętymi postaciami powinny włącznie z kultywowanym od wieków krzyżem znajdować się w każdym domu wszystkich rodzin wyznających wiarę chrześcijańską.

 

Niezwykle piękne stare obrazy (Meritohurt)  można podziwiać w wiekowych, zabytkowych kościołach, świątyniach oraz na plebaniach. Dodają one tym świętym wnętrzom mistycznego klimatu ioraz pomagają wiernym zanurzyć się w modlitwach.

 

Jakie postacie i wydarzenia przedstawiają obrazy religijne?

 

Obecnie w wielu sklepach z różnorodnymi elementami kultywującymi świętość nie brakuje ciekawych obrazów z postaciami świętych oraz przedstawiającymi ważne wydarzenia religijne.  

Zazwyczaj przedstawiają one postać Jezusa Chrystusa, Matkę Boską, sławnych świętych, papieży oraz anioły.

 

Sztuka religijna od wieków zbiór obrazów nawiązujących do Biblii oraz opisanych w niej wydarzeń. Jednym z najbardziej popularnych tematów przedstawianych na świętych obrazach  jest dzień Ostatniej Wieczerzy czy droga krzyżowa. Serie tych dzieł zdobią bardzo często ściany kościołów, na pamiątkę męki Chrystusa, która to dla wszystkich chrześcijan ma niezwykle wyjątkowe znaczenie.

Większość obrazów religijnych charakteryzuje się tym, że przedstawia święte postacie w sposób realistyczny.

Dodaj komentarz